Šaltinis

Kaip sukurti svetainę

Šaltinio vaizdas
Geriausia praktika

Norite pasidalinti savo aistra, suburti bendruomenę ar reklamuoti savo įmonę – gali būti daug priežasčių, dėl kurių gali prireikti nuosavos svetainės.

Galbūt jau mąstote, kaip svetainė galėtų atrodyti, kokias funkcijas ir turinį norite rodyti.

Bet prieš jums pradedant apžvelkime kelis pagrindinius veiksmus, kaip pradėti, ir kiek jūsų vizijos įgyvendinimas gali kainuoti.

Pirmiausia nustatykite savo tikslą

Koks yra pagrindinis svetainės tikslas? Jei pagrindinis tikslas yra tinklaraščio rašymas, tai turės didelės įtakos išdėstymo ir naršymo tipams, kuriuos norėsite naudoti. Jei svetainę planuojate naudoti produktams ar paslaugoms parduoti, jums reikės saugios, lengvai naršomos svetainės, kurioje paprasta atnaujinti prekių atsargas.

Kruopščiai planuokite biudžetą

Svetainės kūrimas gali nieko nekainuoti arba kainuoti tūkstančius. Kaina labai priklauso nuo norimo svetainės tipo ir to, ką planuojate su ja pasiekti.

Jei reikalinga paprasta tinklaraščio rašymo svetainė, yra daugybė piniginio mokesčio nereikalaujančių įrankių ir variantų, iš kurių galite rinktis. Dauguma įrankių yra paprasti ir intuityviai naudojami, todėl nereikia dizaino kūrimo ar kodavimo patirties. O geriausia yra tai, kad galėsite labai greitai paleisti svetainę ir nereikės išleisti pinigų samdant svetainės kūrėją.

Pasirinkite tinkamą svetainės platformą

Dauguma žmonių neturi laiko ar žinių, kad patys nuo pradžių sukurtų svetainę – tam pasitelkiamos svetainės kūrimo priemonės. Už jus atliktas visas kodavimas, tereikia pasirinkti šabloną, tinkinti jį savo tekstu ir vaizdais bei atlikti kelis baigiamuosius pakeitimus.

Norint naudoti svetainės kūrimo priemonę, sunkiausia yra pasirinkti, kurią iš jų naudoti. Yra šimtai tiekėjų ir iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad visi siūlo tas pačias arba labai panašias paslaugas.

Prieš pasirinkdami tiekėją, pirmiausia užduokite sau tolesnius klausimus.

  • Ar suteikiamas saugus URL arba ar yra galimybė pridėti jį vėliau?
  • Ar priemonė intuityviai naudojama?
  • Ar galite lengvai tinkinti ją pagal savo poreikius?
  • Kiek ji kainuoja? Ar tai vienkartinis ar mėnesinis mokestis?
  • Ar yra daug šablonų, kuriuos galima pasirinkti?
  • Ar tiekėjas siūlo techninį palaikymą? Ar jis teikiamas be piniginio mokesčio? Ar jis teikiamas el. paštu, telefonu arba per pokalbių robotą?
  • Ar siūlomi papildiniai arba plėtiniai, pvz., vaizdo įrašų arba naujienlaiškio registracijų fiksavimo?

Dar kartą pabrėžiame, kad daug kas priklauso nuo to, kam svetainę ketinate naudoti. Gali praversti tokie įrankiai kaip „Google“ tinklaraščiai, kuriuose galite rinktis iš įvairių šablonų ir dizaino stilių. Taip pat yra „Google“ svetainės, kurios gali būti puikus būdas reklamuoti mažą įmonę, renginį arba pademonstruoti darbų portfelį. Šiame trumpame vadove pateikta daugiau informacijos, padėsiančios priimti pagrįstą sprendimą.

Nustatykite domeno pavadinimą

Naudodami daugelį piniginio mokesčio nereikalaujančių žiniatinklio kūrimo įrankių galite sukurti paprastą tinklaraštį ir neišleisti pinigų nuosavam domeno pavadinimui. Jei rimtai mąstote apie tinklaraščio rašymą arba svetainę įmonei, galbūt norėsite labiau tinkintos svetainės, unikaliai pristatančios tai, ką siūlote.

Taip pat turėsite pagalvoti, kokį aukščiausiojo lygio domeną (ALD) pasirinkti. Pavyzdžiui, jei svetainės turinys skirtas konkrečiam regionui arba šaliai, galite pasirinkti .lt, .uk, .fr, .de ir pan. Jei turinys labiau pasaulinis, galbūt norėsite .com adreso.

Į ką dar atkreipti dėmesį renkantis ALD.

  • Saugokitės didėjančių mokesčių. Kai kurie teikėjai iš pradžių siūlo įkainį su nuolaida, o paskui jį didina.
  • Įsitikinkite, kad domeno pavadinimas dar neužregistruotas kaip prekės ženklas. Jei pavadinimas pažeis kito prekės ženklo autorių teises, galite būti priversti pakeisti pavadinimą ir galiausiai apmokėti teisines išlaidas. Daugiau informacijos apie tai pateikta čia.
  • Apsaugokite savo asmens informaciją. Prisiregistruodami naudoti domeną turite pateikti savo išsamią informaciją ICANN – šiuos duomenis šlamšto siuntėjai ir aferistai gali lengvai pasiekti. Nors yra galimybė užtikrinti išsamios informacijos privatumą, tačiau kai kurios registravimo įstaigos ima mokestį už šią paslaugą, todėl išsiaiškinkite iš anksto.

Renkantis domeno pavadinimą gali būti naudinga pradėti nuo „Google Domains“. Priemonė greitai parodo laisvus pavadinimus, kiek jie kainuoja ir netgi pateikia privalumus bei galimus trūkumus, pvz., ar pavadinimą sunku ištarti ir jis gali būti lengvai klaidingai išgirstas.

Turinio kūrimas

Pasirinkote platformą, suplanavote dizainą ir atėjo laikas įdomiausiai daliai – laikas kurti turinį, kuris patiktų jūsų auditorijai. Vėlgi, laikydamiesi kelių paprastų principų sutaupysite laiko ir pinigų, o lankytojai bus skatinami sugrįžti.

Peržiūrėkite šiuos pagrindinius patarimus.

  • „Google Trends“ yra naudingas būdas sužinoti, ko žmonės ieško ir kaip laikui bėgant keičiasi tam tikrų žodžių ar frazių populiarumas. Taip pat galite patikrinti susidomėjimą jūsų turiniu skirtinguose regionuose ir atrasti galimas naujas auditorijas visame pasaulyje. Nepamirškite, kad naudodami socialinės medijos platformas ar kitas internetinės bendruomenės grupes visada galite atlikti apklausas ir sužinoti, kas populiaru ar populiarėja.
  • Dar prieš pradėdami kurti turinį nuspręskite, kaip dažnai ketinate jį skelbti ir laikykitės savo plano. Atminkite, kad laikui bėgant nugali kokybė, o ne kiekybė.
  • Turėkite galvoje, kad ne visi turinį naudoja vienodai. Vieniems patinka paprastas tekstas, o kitiems – infografikos greitis arba lengvai suprantamas vaizdo įrašas. Laikui bėgant suprasite, kas sulaukia didžiausio atsako.
  • Pradėję skelbti turinį norėsite sužinoti, iš kur lankytojai ateina, kaip jie jus randa ir kurie puslapiai sulaukia daugiausia dėmesio. Vienas iš būdų tai sužinoti yra „Google Analytics“, kurią galite susieti tiesiogiai su tinklaraščiu ir gauti tikralaikius rezultatus.
  • Šiame vadove aprašyta daugiau įrankių ir pateikta daugiau patarimų, kaip kurti turinį lankytojams, taip pat rasite įkvepiančių sėkmės istorijų iš viso pasaulio.

Nuosava svetainė gali būti smagus ir pasitenkinimą teikiantis būdas palaikyti ryšį su savo auditorija, pasiekti asmeninius ar verslo tikslus. Pasitelkdami šiame vadove pateiktus įrankius ir patarimus lengviau pradėsite ir išvengsite brangių klaidų. Taip pat galite apsilankyti mūsų šaltinių centre ir panagrinėti, kaip gauti pajamų iš savo duomenų internete bei kaip ištobulinti naudotojų patirtį.