MATERIAŁY DODATKOWE
Chcesz dzielić się swoją pasją, tworzyć społeczność, a może promować firmę? Istnieje wiele powodów, dla których możesz potrzebować własnej witryny.
Być może już się zastanawiasz, jak będzie wyglądać, jakie będzie zawierać funkcje i treści.
Zanim zaczniesz działać, poczytaj o tym, jakie są etapy tworzenia witryny, jak rozpocząć i ile może kosztować wprowadzenie Twojej wizji w życie.
Jaki jest główny cel Twojej witryny? Jeśli zajmujesz się głównie blogowaniem, będzie to miało wpływ na układ witryny i nawigację. Jeśli witryna ma służyć do sprzedaży produktów lub usług, musi ona mieć bezpieczną i łatwą w nawigacji strukturę umożliwiającą wygodne dodawanie nowego asortymentu.
Koszt utworzenia witryny może wynosić od 0 do wielu tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego, jakiego typu witryny potrzebujesz i co chcesz za jej pomocą osiągnąć.
Jeśli chcesz utworzyć witrynę z blogiem, możesz skorzystać z wielu dostępnych bezpłatnych opcji i narzędzi. Większość z nich jest prosta i intuicyjna w użyciu, więc nie musisz mieć doświadczenia w projektowaniu czy kodowaniu. Szybko utworzysz i uruchomisz witrynę, a na dodatek zaoszczędzisz na zatrudnieniu projektanta lub programisty stron WWW.
Większość z nas nie ma ani czasu, ani doświadczenia potrzebnych do utworzenia od podstaw własnej witryny. W takim przypadku warto skorzystać z kreatora witryn. Narzędzie odpowiada za programowanie, a my tylko wybieramy szablon, który następnie dostosowujemy za pomocą tekstu, obrazów i dodatków.
Prawdopodobnie najtrudniejsze w korzystaniu z kreatora witryn jest dokonanie jego wyboru spośród narzędzi dostępnych na rynku. Setki dostawców wydają się oferować takie same lub podobne narzędzia.
Zanim podejmiesz decyzję, zadaj sobie następujące pytania:
Ponownie dużo zależy od przeznaczenia witryny. Możesz skorzystać z takich przydatnych narzędzi jak Blogi Google, które oferują szeroki wybór szablonów i stylów. Z kolei Witryny Google mogą się sprawdzić przy promocji wydarzeń, małych firm czy portfolio. W tym krótkim przewodniku znajdziesz więcej informacji, które pomogą Ci w podjęciu właściwych decyzji.
Wiele bezpłatnych kreatorów witryn umożliwia utworzenie prostego bloga bez wydawania pieniędzy na nazwę domeny. Jeśli podchodzisz do blogowania poważnie albo chcesz używać witryny do prowadzenia działalności firmy, możesz potrzebować bardziej indywidualnego rozwiązania dostosowanego do Twojej oferty.
Musisz także zastanowić się nad wyborem odpowiedniej domeny najwyższego poziomu (TLD). Jeśli na przykład Twoja witryna ma koncentrować się na określonym regionie lub kraju, możesz wybrać „.pl”, „.fr”, „.de” itp. Jeżeli ma działać na całym świecie, lepszym wyborem może być „.com”.
Wybierając TLD, uwzględnij również te kwestie:
Google Domains może stanowić dobry punkt wyjścia do wyboru własnej nazwy domeny. Szybko wyświetla dostępne nazwy, ich koszt oraz zalety i ewentualne wady, np. trudności dotyczące wymowy lub prawidłowego zrozumienia.
Masz już wybraną platformę i projekt witryny. Nadszedł najbardziej ekscytujący moment – utworzenie treści, które zachwycą Twoich odbiorców. Również w tym obszarze zastosowanie kilku podstawowych wskazówek pomoże Ci zaoszczędzić czas i pieniądze oraz sprawi, że użytkownicy będą chętnie wracać do Twojej witryny.
Wypróbuj te sprawdzone metody.
Własna witryny może być przyjemnym i korzystnym sposobem kontaktowania się z odbiorcami oraz realizacji osobistych i zawodowych planów. Skorzystaj z narzędzi i wskazówek zawartych w tym przewodniku, aby rozpocząć tę podróż i uniknąć kosztownych błędów po drodze. Zapraszamy Cię również do naszego Centrum zasobów, gdzie podpowiadamy, jak zarabiać na obecności w internecie i zwiększyć wygodę użytkowników.
Udostępnij