Ресурс
Три типи сайтів, які приносять високі доходи від AdSense
Хочете дізнатися, як монетизувати сайт? Ці три типи сайтів стабільно приносять високі прибутки від реклами AdSense.
Хочете дізнатися, як монетизувати свій веб-сайт за допомогою Google AdSense? Тоді вас, напевно, цікавить, на яких типах сайтів можна заробити найбільше. Якщо коротко, то це тематичні ресурси з багатим контентом і великим трафіком. Загалом є три типи сайтів, які приносять найбільший прибуток від реклами з AdSense.
На якому б типі ви не зупинилися, обов'язково дотримуйтеся правил Google AdSense. Пам'ятайте, що деякий контент у нас заборонений.
1. Блог
Основна перевага блогів у тому, що контент у них постійно оновлюється. За публікацію нових матеріалів може відповідати як одна людина, так і кілька. Однак зверніть увагу: згідно з правилами AdSense, відповідальність за контент несе не конкретний автор, а власник сайту (тобто ви). Деякі блоги можуть оновлюватися з періодичністю від години до місяця. Це залежить від багатьох чинників: скільки у вас авторів, скільки часу редакція блогу може приділити підготовці та публікуванню контенту тощо.
Багато власників популярних блогів на кшталт Daily Dot монетизують їх за допомогою Google AdSense. Зокрема, банери на Daily Dot за місяць отримують від п'яти до десяти мільйонів показів (за даними Планувальника медійних кампаній Google). Ці банери розміщено в багатьох місцях сайту: у заголовку, нижніх колонтитулах публікацій, між найпопулярнішими публікаціями в кожній категорії тощо.
2. Форум
Якщо ви не хочете створювати власний контент або керувати його виробництвом, ще один достатньо прибутковий варіант – це форум, тобто спеціальний ресурс для обговорення певних тем. Наприклад, на форумі catforum.com спілкуються любителі котів з усього світу. Власники цього ресурсу монетизують його за допомогою Google AdSense.
Понад 49 000 учасників цього форуму опублікували на ньому вже більш ніж мільйон дописів. Користувачі, які спілкуються на форумі безкоштовно, бачать оголошення Google AdSense, коли заходять на сайт і переглядають дискусії.
Щоб форум почав працювати, вам спершу доведеться наповнити його контентом. Проте на відміну від блогів, де прийнято розміщувати великі дописи, у цьому випадку достатньо створити теми для обговорення та знайти людей, які спілкуватимуться з вами на ці теми. З часом дедалі більше користувачів приєднуватимуться до обговорення та, зрештою, натискатимуть оголошення, пов'язані з темою, яка їх цікавить. Обов'язково прочитайте правила AdSense щодо створеного користувачами вмісту.
3. Безкоштовний онлайн-інструмент
Якщо ви розробник або маєте кошти, щоб найняти розробників, ви можете створити сайт із безкоштовним онлайн-інструментом і отримувати від нього дохід за допомогою AdSense. Такий інструмент може стати дуже популярним, особливо якщо ви знайдете правильну цільову аудиторію користувачів, які рекомендуватимуть ваш сайт іншим.
Гарний приклад – сайт GIFmaker.me з безкоштовним онлайн-інструментом для створення GIF-анімацій. Такі зображення вкрай популярні в соціальних мережах, тому цільова аудиторія цього сервісу дуже широка. А поки користувач чекає на свою анімацію, йому відображаються кілька оголошень Google AdSense – угорі сайту та на бічних панелях.
Якщо ваш сайт вийде на першу позицію в результатах пошуку за цільовим ключовим словом, ви зможете окупити затрати на розробку цього інструмента за допомогою AdSense.
Який би сайт ви не вирішили монетизувати за допомогою Google AdSense, запам'ятайте три основних правила. По-перше, виберіть для свого блогу, форуму чи безкоштовного онлайн-інструмента цікаву й актуальну тему, яку люди шукатимуть.
Скористайтеся Планувальником ключових слів Google Ads, щоб дізнатися, чи популярна та чи інша тема серед користувачів Пошуку Google. Наприклад, пошук за фразою gif maker здійснюють у середньому 110 000 разів на місяць, і це допомагає сайту GIFmaker.me отримувати понад мільйон користувачів щомісяця (за даними SimilarWeb). Подбайте про те, щоб ключове слово вживалося на сайті в належних місцях, як описано в Інструкціях Google для веб-майстрів у розділі Help Google understand your pages (Допоможіть системі Google проаналізувати ваші сторінки).
По-друге, ваш веб-сайт має бути корисним для відвідувачів. Звісно, ваша головна мета – заробити на оголошеннях, тобто зробити так, щоб люди їх натискали. Але якщо ваш сайт буде нецікавим, то користувачі просто не захочуть його відвідувати, і рекламу нікому буде переглядати. Тому намагайтеся, щоб ваші публікації, дискусії чи інструменти були якомога цікавішими, інформативнішими та кориснішими.
По-третє, постійно рекламуйте свій сайт, щоб про нього регулярно дізнавалися нові користувачі. Тоді вони ділитимуться ним у соціальних мережах і публікуватимуть зворотні посилання, а значить, сайт отримуватиме ще більше відвідувачів і підніматиметься в результатах звичайного пошуку. В Інструкціях Google для веб-майстрів, у тому ж розділі "Допоможіть системі Google проаналізувати ваші сторінки", докладно розповідається, як правильно підвищувати позицію сайту в пошукових системах.