Ресурс
Як створити веб-сайт
Існує безліч причин, з яких вам може знадобитися власний веб-сайт: поділитися своїм захопленням, створити спільноту чи просувати свою компанію.
Мабуть, ви вже думали про те, який вигляд може мати ваш сайт і які мають бути на ньому функції та контент.
Але перш ніж поринути в деталі, варто з’ясувати, з чого починати, які кроки будуть необхідні та скільки може коштувати реалізація вашого задуму.
Визначте ціль
Яка основна мета створення вашого веб-сайту? Якщо ви плануєте вести блог, це серйозно вплине на вибір типу макета й навігації. Якщо ж ви плануєте продавати на сайті товари чи послуги, то подбайте, щоб він був захищеним, мав просту навігацію й можливість легко оновлювати асортимент.
Ретельно сплануйте бюджет
Створити веб-сайт можна як безкоштовно, так і за велику суму. Ціни залежать від типу сайту та його призначення.
Якщо вам потрібен простий сайт для ведення блогу, ви можете вибрати з-поміж безлічі безкоштовних інструментів і варіантів. Більшість із них прості у використанні, тож вам не потрібно мати досвід роботи з дизайном або кодуванням. А найкраще те, що ви можете швидко запустити сайт і для цього вам не потрібно витрачати гроші на веб-дизайнера чи розробника.
Виберіть правильну платформу для створення веб-сайтів
Більшість людей не мають часу або навичок, щоб створити свій сайт із нуля. Тут вам стануть у пригоді інструменти для створення веб-сайтів, які вже мають прописаний код. Ви маєте лише вибрати шаблон і доповнити його власним текстом, зображеннями тощо.
Мабуть, найважче – це вибрати інструмент для створення веб-сайтів. Існують сотні постачальників, і на перший погляд може здатися, що всі вони пропонують ті самі або дуже схожі послуги.
Нижче наведено запитання, які варто поставити собі, перш ніж вибрати постачальника інструмента.
- Чи пропонує постачальник захищену URL-адресу або можливість додати таку опцію пізніше?
- Чи простий цей інструмент у використанні?
- Чи можна легко налаштувати цей інструмент відповідно до своїх потреб?
- Скільки коштує користування інструментом? Плата стягується разово чи щомісяця?
- Чи має інструмент великий вибір шаблонів?
- Чи пропонує постачальник технічну підтримку? Якщо так, то безкоштовно? Як саме надається підтримка: електронною поштою, телефоном чи через чат-бот?
- Чи пропонує постачальник плагіни або розширення, наприклад для вставлення відео чи для підписок на ваші інформаційні листи?
Знов-таки багато що залежить від призначення вашого сайту. За допомогою такого інструмента, як Google Blogger, ви можете вибрати для свого сайту шаблон і дизайн. Якщо вам потрібен сайт для малого бізнесу, події чи робочого портфоліо, можна скористатися Google Сайтами. Докладнішу інформацію, яка допоможе прийняти зважене рішення, можна знайти в цьому короткому посібнику.
Обдумайте доменне ім’я
Багато безкоштовних інструментів для створення веб-сайтів дають змогу створити простий блог і не витрачати гроші на власне доменне ім’я. Якщо ж ви професійний блогер або хочете використовувати свій сайт для бізнесу, вам може знадобитися щось більш персоналізоване й унікальне.
Вам також потрібно визначитися з доменом верхнього рівня (TLD). Наприклад, якщо ваш веб-сайт орієнтований на конкретний регіон або країну, виберіть .uk, .fr, .de тощо, а якщо на весь світ – .com.
На що ще слід звернути увагу, вибираючи доменне ім’я
- Остерігайтеся росту цін. Деякі постачальники спочатку пропонують ціни зі знижкою, а пізніше піднімають їх.
- Переконайтеся, що вибране доменне ім’я ще не захищене торговельною маркою. Якщо ваше ім’я порушує авторське право іншого бренду, вас можуть змусити змінити його й заплатити штраф. Докладніше.
- Захистіть особисту інформацію. Реєструючи домен, ви маєте надати Інтернет-корпорації з присвоєння імен та номерів (ICANN) свої дані, доступ до яких можуть легко отримати спамери й шахраї. Ви можете приховати особисті дані, проте деякі реєстратори беруть за цю послугу плату, тож спочатку уточніть таку інформацію.
Рекомендуємо почати вибір доменного імені в сервісі Google Domains. Тут можна швидко перевірити доступні імена, їх вартість, а також переваги або потенційні недоліки (наприклад, якщо ім’я важко вимовити чи правильно розчути).
Створіть контент
Тепер, коли ви вибрали платформу та продумали дизайн, перейдімо до цікавої частини – створення контенту, від якого ваша аудиторія буде в захваті. Радимо дотримуватися кількох основних принципів, які допоможуть вам заощадити час і гроші, а також заохотити ваших відвідувачів повертатися на ваш сайт знову й знову.
Основні поради
- Google Тренди — це корисний ресурс, де можна дізнатися, що шукають люди та як змінюється з часом популярність певних слів і фраз. Ви також можете оцінити рівень зацікавленості вашим контентом у різних регіонах і виявити потенційні нові аудиторії у всьому світі. Також не забувайте використовувати соціальні засоби комунікації або інші групи онлайн-спільнот, щоб проводити опитування й дізнаватися про популярні та актуальні теми.
- Перш ніж почати створювати контент, вирішіть, як часто ви його публікуватимете, і дотримуйтеся вибраного розкладу. Пам’ятайте, що головне не кількість контенту, а його якість.
- Також майте на увазі, що люди по-різному сприймають контент. Комусь подобається текст без додаткового оформлення, а іншим – зручна інфографіка або легкі для розуміння відео. З часом ви зрозумієте, що підходить саме вашій аудиторії.
- Коли ви почнете публікувати контент, вам захочеться дізнатися, звідки ваші відвідувачі, як вони вас знаходять і які сторінки найбільше привертають їхню увагу. У цьому вам допоможе сервіс Google Analytics, який також можна зв’язати безпосередньо з блогом, щоб отримувати результати в реальному часі.
- У цьому посібнику ви знайдете більше інструментів і порад для створення контенту, а також надихаючі історії успіху видавців з усього світу.
Створивши веб-сайт, ви отримаєте цікавий і корисний спосіб взаємодіяти з аудиторією, а також зможете досягти своїх особистих або комерційних цілей. Інструменти й поради з нашого посібника допоможуть вам почати роботу та уникнути помилок, які можуть дорого коштувати. Крім того, у нашому центрі ресурсів ви дізнаєтеся про способи монетизувати свою онлайн-присутність і покращити взаємодію з користувачами.