Ресурс

Як заробляти на своєму блозі

Зображення ресурсу
Початок роботи

Монетизувати блог можна кількома способами. Дізнайтеся про популярні стратегії й різні моделі отримання онлайн-доходу від свого блогу.

Якщо ви маєте або плануєте створити блог чи сайт, то завжди можете почати заробляти на них. Монетизувати блог можна кількома способами. У цій статті описано різні моделі отримання доходу онлайн і популярні стратегії монетизації цифрового контенту.

Почнімо з основ. Що таке монетизація? Якщо сказати просто, це отримання доходу від онлайн-контенту на вашому сайті чи в блозі.

Є кілька можливостей заробляти на своєму блозі:

  • оголошення;
  • партнерський маркетинг;
  • продаж звичайних товарів або цифрових продуктів;
  • підписки;
  • консультації.

Як реалізувати їх у своєму блозі? Розгляньмо кожну модель монетизації детальніше.

Монетизація оголошень: розміщуйте рекламу у своєму блозі й отримуйте прибуток від неї

Вбудоване зображення ресурсу

Реклама в онлайн-контенті – гарне джерело доходу для видавців. Рекламодавці охоче платять за показ оголошень вашій аудиторії. Ціна реклами залежить від того, наскільки популярним є ваш сайт і контент. Так само, як і з газетами: що більший тираж, то дорожча реклама в них.

Ви можете пропонувати рекламне місце безпосередньо зацікавленим компаніям. Це називається прямою угодою. Також можна скористатися рекламною мережею, як-от Google AdSense, яка продаватиме місце для реклами на сайті від вашого імені.

AdSense показує оголошення, релевантні контенту на вашій сторінці. Наприклад, якщо у вас є блог про подорожі й ви нещодавно опублікували допис про поїздку в Рейк'явік, AdSense може розмістити оголошення про туристичне страхування, Ісландію або теплий одяг. Як власник сайту, ви отримуєте кошти від AdSense, коли користувач переглядає оголошення або взаємодіє з ним.

Рекламодавці готові платити більше за місце для реклами, якщо вона відображається потрібній аудиторії та поруч із релевантним контентом.

Партнерський маркетинг: отримуйте прибутки, рекомендуючи товари

Вбудоване зображення ресурсу

Партнерський маркетинг – це розміщення посилання на товари чи послуги, які продаються на іншому сайті. Коли хтось переходить за цим посиланням на сайт партнера й купує товар, ви отримуєте комісійні від продажу.

Така модель доходу може бути прибутковою для власників блогів із відданою аудиторією, яку цікавлять рекомендації товарів. В інформаційних дописах, статтях про стиль життя й публікаціях із практичними порадами й інструкціями можна легко рекламувати товари партнерів.

Повернімося до прикладу з блогом про подорожі. Скажімо, ви опублікували допис про тур мальовничими водоймами для любителів поплавати. Ви можете вдатися до партнерського маркетингу й порекомендувати речі, які можуть знадобитися в подорожі: купальник, рушник, окуляри тощо. Якщо ваш читач натисне посилання на купальник, який ви порекомендували, і придбає його, ви отримаєте прибуток від цього.

Щоб не втрачати довіру своєї аудиторії, завжди надавайте чітку й прозору інформацію про ваших партнерів. У багатьох країнах діють юридичні вимоги, згідно з якими необхідно повідомляти про факт партнерства. Тому, перш ніж удаватися до партнерського маркетингу, проконсультуйтеся з юристом.  Також пам'ятайте про те, що реклама впливає на репутацію вашого блогу. Вибираючи партнера, обов'язково звертайте увагу на якість товарів чи послуг, які він пропонує.

Продаж звичайних товарів і цифрових продуктів: пропонуйте їх, щоб отримувати дохід від блогу

Вбудоване зображення ресурсу

Багато блогерів займаються електронною комерцією: вони створюють онлайн-магазин і починають продавати звичайні товари або цифрові продукти. Наприклад, власник блогу про подорожі може продавати футболки зі своїм логотипом або електронні путівники по екзотичних місцях.

Незалежно від того, фізичні чи віртуальні продукти ви продаєте, вам потрібно налаштувати систему для отримання платежів. Якщо ви продаєте звичайні товари, вам слід також знайти склад, організувати доставку й сплачувати всі необхідні податки та збори. Цифрові товари легше доставляти, оскільки їх можна просто надсилати в електронному форматі.

Підписки: отримуйте додаткові прибутки від платних підписок

Вбудоване зображення ресурсу

Якщо ваш блог має активну спільноту читачів, що цікавляться інформацією, якою ви ділитеся, платні підписки можуть бути ще одним джерелом постійного доходу від вашого цінного контенту.

Читачі регулярно сплачуватимуть певну суму, зазвичай щомісяця або щороку. Завдяки платі за підписку ви періодично отримуватимете прибутки, тобто у вас буде надійне джерело стабільного доходу.

Ви можете пропонувати підписникам преміум-контент, можливість спілкуватися в спільноті, навчальні ресурси, відео або додаткові інструменти чи сервіси. Також можна поєднувати ці можливості, залежно від тематики блогу.

Консультації: монетизуйте свій блог за допомогою тренінгів

Вбудоване зображення ресурсу

Якщо ваш блог підходить для таких цілей, у ньому можна пропонувати платні онлайн-курси чи тренінги.

Навчальні матеріали для самостійного вивчення, як-от відео чи електронні книги, які можна завантажити, дають змогу вашим читачам проходити навчання в комфортному для них темпі. А ви можете дізнаватися, які ще теми цікавлять вашу аудиторію, і розкривати їх у подальших матеріалах.

Щоби створити інтерактивний навчальний план, потрібно витратити багато часу й ресурсів, тому він буде прибутковим, якщо у вас уже є зацікавлена аудиторія.

Інший спосіб збільшити дохід – пропонувати тренінги в прямому ефірі й отримувати кошти за витрачений час.

Пропонуючи онлайн-курси чи тренінги за запитом, ви також можете спілкуватися зі своїми учнями електронною поштою або безпосередньо в блозі.

Пам'ятайте: є безліч можливостей заробляти гроші на своєму блозі. Ви можете використовувати й удосконалювати одну стратегію монетизації або випробовувати різні способи заробітку та поєднувати їх, щоб знайти варіант, який вам найкраще підходить. Докладніше про монетизацію онлайн-контенту можна прочитати в нашому блозі.