Ресурс

Як правильно монетизувати сайт, щоб отримувати максимальні прибутки від Google AdSense

Зображення ресурсу
Початок роботи

Google пропонує різні способи отримувати прибуток. Один із найпопулярніших – монетизація сайтів за допомогою AdSense. Ось що потрібно знати всім, хто хоче заробляти на своєму сайті.

Хочете заробляти гроші з Google? Якщо так, то перед реєстрацією в Google AdSense підготуйте свій сайт до розміщення оголошень, інакше ми можемо не схвалити його до участі в програмі. Пропонуємо контрольний список, який допоможе вам оптимізувати сайт для реклами Google AdSense.

Чи зручно користуватися сайтом?

Ваш блог, форум чи статичний інформаційний сайт має бути зручним і корисним для відвідувачів. На ньому слід пропонувати контент, який буде цінним для користувачів, тобто цікавим, доречним і привабливо оформленим.

Окрім якості контенту, Google перевіряє такі аспекти взаємодії з користувачами, як прозорість і надійність сайту, зручність навігації, час завантаження сторінок. Тому обов'язково додайте на сайт контактну інформацію (як мінімум – своє ім'я, електронну адресу та форму зв'язку) так, щоб відвідувачам було легко її знайти. Також простежте, щоб сайт завантажувався якомога швидше й працював без помилок, а панель навігації була зручною та зрозумілою.

Протестуйте сайт і дізнайтеся, наскільки швидко відкриваються сторінки та які компоненти сповільнюють завантаження. За допомогою цього інструмента ви можете перевірити, як відображається сайт у різних веб-переглядачах на комп'ютерах і мобільних пристроях, і виявити недоліки, які потрібно усунути.

Який контент розміщено на сайті?

У Google AdSense допускаються лише сайти, придатні для сімейного перегляду. Наші видавці чекають від мережі Google високих цін за клік і за тисячу показів, а також оголошень на різні теми від добросовісних рекламодавців, зацікавлених у просуванні своїх брендів. Тому всі наші правила мають на меті захищати інтереси як видавців, так і рекламодавців. Детальні відомості про типи контенту, заборонені в нашій мережі, наведено в загальних правилах Google AdSense і правилах Google AdSense щодо контенту. Якщо на вашому сайті є такий заборонений контент, ви не зможете заробляти на рекламі AdSense.

Чи відповідає сайт інструкціям Google для веб-майстрів?

Одна з поширених помилок, яких припускаються власники, – це монетизація сайту неприйнятними способами, які рекомендують недобросовісні "експерти". Але якщо ви хочете заробляти на рекламі Google AdSense, то повинні дотримуватись Інструкцій Google для веб-майстрів

Якщо коротко, цей документ визначає, як правильно просувати сайти за допомогою готових інструментів від Google (Google Search Console, Google Analytics тощо), забезпечувати якісний контент і заробляти посилання, не вдаючись до неборосовісних схем.

Чи є на сайті політика конфіденційності?

Іноді власники сайтів забувають про таку важливу річ, як політика конфіденційності. Це сторінка, де пояснюється, як ви обробляєте й використовуєте дані відвідувачів, якщо на вашому сайті застосовуються певні програми, як-от Google AdSense чи Google Analytics, а також інші сервіси, які можуть збирати інформацію про користувачів.

Google рекомендує видавцям детально описувати в політиці конфіденційності, як сервіси Google, що застосовуються на сайті, використовують дані його відвідувачів, або розміщувати в помітному місці посилання на сторінку про те, як Google використовує дані . Крім того, Google радить указувати в політиці конфіденційності всі сторонні сервіси (включно з Google), які використовують файли cookie для показу оголошень на вашому сайті, і повідомляти відвідувачів, що в них є можливість відмовитися від такої реклами.

На сайті Network Advertising Initiative (тільки англійською мовою) є багато корисних відомостей про те, як укласти власну політику конфіденційності. Зокрема, у розділі з поширеними запитаннями роз'яснено, наскільки докладною має бути політика конфіденційності.

Як уникнути порушення правил Google AdSense?

Ось кілька найпоширеніших порушень, яких легко уникнути. Щоб заробляти на своєму сайті за допомогою Google AdSense:

  • не натискайте оголошення Google AdSense на власному сайті й не заохочуйте інших це робити (проханнями, обіцянками бонусів тощо);
  • не використовуйте засоби недобросовісного отримання трафіку (програми, які пропонують винагороду за кліки, спамові розсилки, медійні оголошення з автоматичних програм);
  • не змінюйте код AdSense із метою завищувати статистику ефективності реклами;
  • не перевантажуйте сторінки рекламними блоками AdSense і не розміщуйте оголошення AdSense у спливаючих вікнах, електронних листах, програмному забезпеченні та в інших заборонених місцях;
  • поважайте комфорт і безпеку відвідувачів – не переспрямовуйте їх на небажані веб-ресурси, не ініціюйте завантаження файлів, не розміщуйте на сайті зловмисне програмне забезпечення та спливаючі вікна, які заважають відвідувачам користуватися сайтом, тощо.

Якщо ви вважаєте, що ваш сайт підходить для розміщення оголошень Google AdSense, зареєструйтеся та перейдіть у Довідковий центр: з нього ви дізнаєтеся більше про те, як почати заробляти на рекламі.